۱۳۹۷/۰۸/۲۶

آخرین اخبار

احترام, بزرگترین نقطه ضعف مردها

title:"احترام, بزرگترین نقطه ضعف مردها-http://anamnews.com/ "alt:"احترام, بزرگترین نقطه ضعف مردها-http://anamnews.com/"

احترام, بزرگترین نقطه ضعف مردها 

 

آنام: در باره احترام و نقش آن در هویت یک مرد، بحث های زیادی وجود دارد. یکی از نظریه ها مدعی است ما مردان نیازمند احترام هستیم چون در دوران طولانی تکامل، به ضرب بازو و قدرت فیزیکی، احترامی را که می خواستیم تهیه کردیم. ما با شکار بیشتر، کار و ثروت بیشتر و فرصت فرزنداوری بیشتر، احترام را نصیب خود ساختنیم. این شیوه ای است که می شناسیم و از عهده تهیه آن، تاکنون موفق بوده ایم.

 

نظر دیگری هم وجود دارد که معتقد است ما باید مدام مرد بودن مان را ثابت کنیم، بیشتر از همه به خاطر اینکه تکلیف اساسی برای مان در طبیعت در نظر گرفته نشده است. باروری و زایش به زن محول شده است و خود این قابلیت به زنان هویت، هدف و دستاورد مشخص داده است. از این دیدگاه، کار ما مردان، دفاع و حمایت زنان و فرزندان مان است. ما مردان از این طریق، احترام کسبِ هویت می کنیم.

 

بیشتر بدانید: به این دلایل یک شخص مجذوب و عاشق شما می شود

 

روانشناس امریکایی Josh Gressel بعد از سالها مشاوره زناشویی در مقاله ای برای مجله روانشناسی معاصر اذعان می کند که: « احساس مورد احترام قرار گرفتن برای مردان به اندازه ابراز عشق یک زن برایش ارزش دارد»

اصلی ترین وسیله ایی که هر مرد نیاز دارد تا به وسیله آن به احترامی که جستجو می کند برسد اعتماد به نفس است چون به طور غریزی بقیه وسایل موفقیت نظیر میل به رقابت، حمایت، شجاعت و مدیریت در ذات ما وجود دارد.

 

شکی نیست که ما مردان می دانیم احترام را باید به دست بیاوریم. اما دوست داشتنی خواهد بود اگر از طرف شریک زندگی زمینه گسترش احترام و اعتماد به نفس در ما زیاد شود. بدون اعتماد به نفس، همه توانمندی های که برشمردیم بازدهی کافی نخواهند داشت. شاید بشود ادعا کرد که که برای ما مردان، احترام، برابر یا گاهی مهمتر از عشق است. و شاید نقطه ضعف همه مردان عالم باشد.

 

بیشتر بدانید:

 

چه زمانی مردان احساسات خود را پنهان می کنند؟

 

انواع و علل مشکلات جنسی مردان

 

انواع و علل مشکلات جنسی زنان

 

رمزگشایی از ارگاسم زنان ، شناختی متفاوت از بدن زنان

 

چه توقعی باید از رابطه جنسی داشته باشیم که خشنودی واقعی را فراهم کند؟

 

چرا مردانی که ظرف می‌شویند، رابطه جنسی بهتری دارند؟

 

پیشنهادهایی برای تقویت حس خوشبختی

 

منبع: مرد روز

لینک کوتاه:   http://goo.gl/Q8qayM

 

عضو کانال تلگرام آنام شوید

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *