۱۳۹۶/۰۴/۰۲

آخرین اخبار

چگونه حجم اینترنت مصرفی تماس صوتی تلگرام را کاهش دهیم؟

title"چگونه حجم اینترنت مصرفی تماس صوتی تلگرام را کاهش دهیم؟" http://anamnews.com/" alt:"تماص صوتی تلگرام"

 

چگونه حجم اینترنت مصرفی تماس صوتی تلگرام را کاهش دهیم؟

 

آنام: شاید برای شما هم سؤال باشد که برقراری تماس صوتی از طریق تلگرام چه میزان از حجم اینترنت شما را مصرف می‌کند. برای گرفتن پاسخ این سؤال مطلب زیر را بخوانید.

با انتشار خبر امکان برقراری تماس صوتی و مکالمه از طریق تلگرام، کاربران ایرانی استقبال زیادی از آن داشتند. اما شاید بسیاری از آنها ندانند که مکالمه تلگرامی چه میزان از حجم اینترنت آنها را مصرف می‌کند. برای پاسخ به این سؤال باید گفت در تستی که با اینترنت ۲ مگابیت انجام شده یک دقیقه تماس صوتی، حدود ۳۶۰ کیلوبایت حجم مصرف کرده؛ به این ترتیب که ۲۰۰ کیلوبایت صدای ارسالی و ۱۶۰ کیلوبایت صدای دریافتی را شامل شده است. با این حساب ابن مقدار حجم چندان زیاد به نظر نمی‌رسد.
در صورتی که به دنبال راهی برای کاهش همین مقدار هستید می‌توانید در قسمت تنظیمات تلگرام به قسمت Data and Storage Settings،  بروید و روی گزینه‌ Use Less Data کلیک کنید. با فعال شدن این گزینه، کیفیت صدا هنگام مکالمه کاهش می‌یابد و در نتیجه حجم مصرف اینترنت نیز کمتر خواهد شد البته میزان کاهش کیفیت آنقدر نیست که مشکل‌ساز باشد. با فعال کردن این قسمت، ۲۰۰ کیلوبات صدای ارسالی به ۱۶۰ کیلوبایت کاهش یافت.

 

 

توضیحات مختصری درباره رعایت موارد امنیتی هنگام برقراری تماس صوتی تلگرام

موارد امنیتی که کاربران باید رعایت بکنند عبارت است از:

۱: پس از فعال شدن تماس صوتی تلگرام تمام کسانی که شماره تلفن و یا شناسه تلگرام (ID) شما را دارد قادر خواهند بود به شما تلفن بزنند.

با مراجعه به قسمت  privacy and security و انتخاب گزینه Call می تواند برای دریافت تماس صوتی محدودیت ایجاد کنید.

با انتخاب گزینه Call سه گزینهء Everybody  به معنی دریافت تماس صوتی فقط از همه، My Contants به معنی دریافت تماس صوتی، فقط از کسانی که شماره آن ها در دفترچه تلفن گوشی شما ثبت شده است و Nobody به این معنی که هیچ تماس صوتی را نمی پذیرید را انتخاب کنید.

۲: پس از برقراری تماس بر روی گوشی هر دو فردی که با هم تماس گرفتند چهار شکلک (Emojis) نمایش داده خواهد شد. در صورتی هر دو نفر چهارشکلک یکسان را مشاهده کنند به این معنی است که تماس صوتی شما رمز گذاری شده و هیچ کس قادر نخواهد بود تا آن را شنود کند در غیر این صورت رمزگذاری تماس صوتی شما با موفقیت همراه نبوده و قابل شنود خواهد بود.

 

title"چگونه حجم اینترنت مصرفی تماس صوتی تلگرام را کاهش دهیم؟" http://anamnews.com/" alt:"تنظیم امنیت تماس صوتی تلگرام"

منبع: باشگاه خبر نگاران جوان

لینک کوتاه: https://goo.gl/ecEILW

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *