۱۳۹۷/۰۸/۰۱

آخرین اخبار

جنبش موومبر یا ماه اصلاح نکردن چیست؟

alt:"جنبش موومبر یا ماه اصلاح نکردن چیست؟-http://anamnews.com/" title:"جنبش موومبر یا ماه اصلاح نکردن چیست؟"

جنبش موومبر یا ماه اصلاح نکردن چیست؟

 

 

 

سبیل‌های‌تان را اصلاح نکنید؛ ماهی یک‌بار بیضه‌های‌تان را آزمایش کنید.
آنام: ماه نوامبر است و باز بحث‌های مربوط به جنبشی با نام موومبر. در بسیاری از کشورهای دنیا در این ماه مردها به‌طور سمبلیک سبیل‌شان را اصلاح نمی‌کنند تا نشانه‌ای باشد برای افزایش آگاهی نسبت به بیماری‌های مخصوص مردان از جمله سرطان پروستات.

جنبش موومبر از نیوزلند و استرالیا برخواسته و هدف آن “تغییر چهره‌ی سلامت مردان” عنوان شده است.

سرطان بیضه از جمله شایع‌ترین سرطان‌ها در بین مردان پانزده تا سی‌وپنج‌ساله است و تشخیص آن مانند سرطان سینه روش بسیار ساده‌ای دارد و البته اگر زود تشخیص داده شود٬ بسیار غیرمحتمل است که به مرگ بیانجامد.

اگر مردی هستید پانزده تا سی‌و‌پنج‌ساله و این سطر‌ها را می‌خوانید٬ بر گردن‌تان است که ماهی یک‌بار یک تست ساده روی بیضه‌های‌تان انجام دهید. برای اطلاع از روش تست این‌جا کلیک کنید.

 

alt:"جنبش موومبر یا ماه اصلاح نکردن چیست؟-http://anamnews.com/" title:"جنبش موومبر یا ماه اصلاح نکردن چیست؟"
از سال ۲۰۰۴ هر سال در ماه نوامبر جنبش موومبر movember ( ترکیبی از نام ماه میلادی november و کلمه ی سیبیل یا moustache ) در استرالیا به راه افتاد که توسط یک گروه کوچک از افراد که هیچوقت فکر نمیکردن در مدت کمی یک کمپین جهانی راه بندازن.

ایده ی اولیه برمیگرده به سال ۲۰۰۳ به صورت کاملا اتفاقی توسط گروهی از دوستان که در مورد “سیبیل” و مدهای دهه ۸۰ شوخی میکردن! خودشون هم فکر نمیکردن در طول این مدت کوتاه پایه گذار یک حرکت جهانی بشوند و هر سال این حرکت در شهرهای بزرگ دنیا اتفاق بیفته.
قضیه از این قراره که از سال ۲۰۰۴ هر سال با شروع ماه نوامبر مردها با اصلاح کامل صورت به جز سیبیلشون شروع کردن به پول جمع کردن برای تبلیغ در مورد سرطان پروستات و سعی در شکستن تابو ی این قضیه برای مردم ، این افراد که اصطلاحا بهشون “ Mo bro” یا برادران سیبیلو میگن از شروع ماه نوامبر به مدت یک ماه تمام با همین قیافه از دوست و آشنا و فامیل کمک های مالی جمع میکنند، یک mo bro در جواب سوالاتی که راجع به قیافه جدیدش می‌شه راجع به سرطان های که روی مردها تاثیر میگذاره صحبت میکنه.
زنها “Mo Sistas” هم در این اطلاع‌رسانی سهیم هستند و در راستای اهداف این کمپین با مردان سیبیلو همکاری می‌کنند!
سیبیل در واقع نمادیه در مقابل سمبل روبان صورتی که نشانه ی سرطان پستان هست، تا شاید با ایجاد جذابیت و حس کنجکاوی بتونه اطلاعات مردم رو در این باره بیشتر کنه.

 

اگر دوست پسری دارید که سلامت‌ش برای‌تان اهمیت دارد٬ این مطلب را با او به اشتراک بگذارید.

 

لنیک کوتاه: https://goo.gl/Rjpzla

منبع

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *