۱۳۹۷/۰۸/۲۶

آخرین اخبار

رابطه جنسی در دوران سالمندی باعث افزایش هوش می‌شود.

title"رابطه جنسی در دوران سالمندی باعث افزایش هوش می‌شود." http://anamnews.com/" alt:"زوجی سالمند"
عکس: huffingtonpost

رابطه جنسی در دوران سالمندی باعث افزایش هوش می‌شود.

آنام: پژوهشگران دانشگاه‌های آکسفورد و کاونتری بریتانیا به این  نتیجه رسیده‌اند که رابطه جنسی در افراد بین ۵۰ تا ۸۳ ساله به تقویت بخش‌هایی از مغز کمک می‌کند.

 س ک س در سالمندی نه تنها باعث می‌شود که انسان خود را جوان‌تر و شاداب‌تر حس کند، بلکه تاثیرات مثبتی بر هوش انسان نیز دارد.

پژوهشگران دانشگاه‌های آکسفورد و کاونتری لندن در رابطه با تاثیر رابطه جنسی بر مغز، آزمایش‌هایی بر روی ۷۳ زن و مرد ۵۰ تا ۸۳ ساله انجام داده‌اند. آنها شیوه زندگی و فعالیت جنسی داوطلبان در دوازده ماه گذشته را زیر نظر گرفته و به نتایج جالبی دست یافته‌اند.

در گزارشی که از این پژوهش منتشر شده آمده است که منظور از فعالیت جنسی، آمیزش جنسی، ارضای جنسی بدون دخول و خودارضایی است.

آزمایش‌هایی که صورت گرفته شامل فعالیت‌های گوناگون ذهنی، از جمله التفات، تمرین‌های زبانی و  حافظه‌ای و همچنین درک عینی مکان بوده است. برای تمرین‌های زبانی، به عنوان مثال داوطلبان می‌بایست در یک دقیقه حیواناتی را که نام آنها با “ف” شروع می‌شود بشمرند. برای تمرین‌های عینی می‌بایست طرح‌های پیچیده‌ای را که در اختیار آنها قرار گرفته بود، کپی کنند یا اینکه با کمک گرفتن از حافظه خود اشیایی را که به ذهنشان خطور می‌کرد بکشند.

نتایج مثبت

نتیجه آزمایش‌ها نشان می‌دهد:ٰ افرادی که دست‌کم یک بار در هفته فعالیت جنسی داشته‌اند، در آزمایش‌هایی که به زبان یا فاصله مکانی مرتبط بودند موفقیت به‌مراتب بیشتری کسب کردند تا آنهایی که تنها یک بار در ماه فعالیت جنسی داشتند.

در رابطه با التفات، فرقی بین افراد مورد آزمایش مشاهده نشده است.

به اعتقاد هیلی رایت، سرپرست گروه پژوهشگران، این آزمایش‌ها مهر تاییدی زده‌اند بر آنچه که محققان پیش از این انجام داده بودند. او می‌گوید: «همین باعث شده که ما به نتایج پژوهش خود اعتقاد و اعتماد کامل داشته باشیم».

رایت علاوه بر این تاکید می‌کند که پژوهش‌های انجام شده در باره س ک س سالمندان بیانگر این واقعیت است که سالمندان نیز رابطه جنسی دارند و از آن لذت می‌برند و این باید در جامعه به عنوان یک اصل خلل‌ناپذیر پذیرفته شود.

منبع

لینک کوتاه: https://goo.gl/h1qgSD

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *