۱۳۹۷/۰۸/۰۲

آخرین اخبار

رهبر رسانه‌ها در کسب‌وکار کوچک خود شوید

رهبر رسانه‌ها در کسب‌وکار کوچک خود شوید

 

آنام: ایجاد آگاهی در بازار نسبت به حضور و فعالیت خودتان همواره یکی از چالش‌های کلیدی بازاریابی برای هر کسب‌وکار کوچکی به حساب می‌آید. روابط عمومی به‌عنوان یک کانال ارتباطی مقرون ‌به ‌صرفه اغلب برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته خود دارای تکنیک‌ها و اصول خاصی هست اما من تصور می‌کنم که مدیران کسب‌وکارها خود به ‌راحتی می‌توانند بخش زیادی از این فعالیت‌ها را خصوصاً در بخش صنعتی و خدماتی هدایت کنند.

البته برخی از مدیران هم خود را به دلایلی از این موضوع کنار کشیده و به آن نمی‌پردازند که در ادامه راهنمایی مرحله به مرحله را برای شما منتشر می‌کنم.

title:"رهبر رسانه‌ها در کسب‌وکار کوچک خود شوید- http://anamnews.com/"alt:"رهبر رسانه‌ها در کسب‌وکار کوچک خود شوید- http://anamnews.com/"

زمانی را به برنامه‌ریزی برای این موضوع اختصاص دهید

– اهداف کسب‌وکار خود را شناسایی کنید.

– نوع و شیوه انتشار  (یا رسانه) موردنظر خود و همچنین مخاطبان را انتخاب کنید.

– پیش از ارتباط برقرار کردن با آنها به‌خوبی در مورد آنها تحقیق کنید.

 – به پوشش‌های خبری گذشته و فعلی مراجعه کنید، چه کسی در حال انتشار چه چیزی است و تم‌های اصلی را شناسایی کنید.

داستان یا همان محتوای خوب و مناسبی آماده کنید

– برای این کار شما نیاز به یک قلاب ‌دارید. به این معنا شما یا باید قلابی جذاب تهیه کنید که توجه دیگران را جلب بکند یا اینکه سوار بر موج‌های خبری موجود در اجتماع شده و از آنها سود ببرید.

– در صورت امکان بر داستان و محتوای یک شخص حقیقی تمرکز کنید؛ این فرد ممکن است مدیر یک کسب‌وکار، داستان شکل‌گیری یک کسب‌وکار موفق در برابر بسیاری دیگر از کسب‌وکار‌های ناموفق یا حتی داستان یک مشتری وفادار باشد.

– قبل از آغاز به نتیجه کار بیندیشید!  آیا محتوای تهیه ‌شده واقعاً ارزش خبری دارد؟ آیا این موضوع واقعاً با هدف شما سازگار است و تأثیرگذاری مورد انتظار را خواهد داشت؟

– محتوای خود را در چارچوب رسانه‌ای که مدنظر قرار داده‌اید تنظیم کنید.

 محتوای خود را به اشخاص منتخب معرفی کنید

– خبرنگار یا رسانه‌ای را که به دنبال خبری از جنس خبری محتوای شماست شناسایی کنید. اگر از نوع مخاطب هدف خود اطمینان دارید، مطمئناً به این نتیجه می‌رسید که تنها چند خبرنگار معدود هستند که به نوع محتوای شما علاقه دارند و شما هم در واقع تنها به چند خبرنگار کلیدی برای این کار نیاز دارید. بقیه آنها خودشان از راه می‌رسند.

– پیش از تاریخ معین چند روز به این خبرنگاران در مورد زمان انتشار محتوای خود اطلاع‌رسانی کنید و همچنین به‌طور رسمی از آنها دعوت به عمل آورید.

– به‌منظور برقراری تماس اغلب خبرنگاران تمایل دارند ابتدا ایمیلی در این رابطه دریافت کنند، سپس می‌توانید به‌صورت تلفنی نتیجه را پیگیری کنید.

– در مورد فعالیت خود خیلی هیجان داشته باشید تا آنها هم به سمت آن ترغیب شوند  -بدانید که هیجان به‌صورت ویروسی گسترش پیدا می‌کند.

– از تماس با دفاتر مرکزی خبر هراسی نداشته باشید، خیلی از آنها منتظر چنین تماس‌هایی هستند.

– از تماس اول بازخورد بگیرید و در برخورد با خبرنگارهای بعدی اگر اشکالی هست آنها را رفع کنید.

– هراسی نسبت به از دست دادن قدرت کنترل روی محتوا نداشته باشید، اینها ممکن است برخی از اصلاحاتی باشد که توسط خبرنگار لازم و ضروری در نظر گرفته می‌شود.

– به آنها چیزی را دیکته نکنید، آنها در این زمینه تخصص دارند و خوب می‌دانند که چه چیزی ارزش خبری ندارد، اگر آنها مخالفت می‌کنند، پس سراغ یک داستان دیگر بروید.

. . . و در پایان

– انتظار واقع‌گرایانه داشته باشید و از کوچک شروع کنید.

– همواره توجه کنید که ضمانتی نسبت به پوشش خبری روابط عمومی و تأثیرگذاری آن وجود ندارد، این شما هستید که باید این پوشش خبری را به‌دست آورید. گاهی حتی ممکن است یک داستان و ماجرا خیلی خوب با ظهور یک خبر بسیار داغ به‌طور کامل فراموش شود.

منبع: فرصت امروز 

لینک کوتاه:   http://goo.gl/STNz3j

عضو کانال تلگرام آنام شوید

برای هر چه پربارتر شدن مطالب نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما در این باره چه فکر می کنید؟

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *