۱۳۹۷/۰۷/۲۹

آخرین اخبار

عشق ساختنی است نه نازل شدنی

title:"عشق ساختنی است نه نازل شدنی -http://anamnews.com/ "alt:"عشق ساختنی است نه نازل شدنی -http://anamnews.com/ "

عشق ساختنی است نه نازل شدنی

 

بهترین کاری که انسانها در حق خود ” باید ” انجام دهند مدیریت احساسات خود است.
آنام: واگذاردن کامل خود به احساسات کار کودکان پنج ساله ای است که هنوز نمی دانند نباید دنبال هر آنچه رفت و هر کاری را انجام داد که دل می طلبد.
گذاشتن منطق و احساس در کنار هم یک باید و یک هنر است.

فرض کنیم شما برای خرید لباس به مغازه ای می روید
در انجا از لباسی خوشتان می اید اما بخاطر بزرگ یا کوچک بودن، قیمت، رنگ یا هرچه از خرید ان صرف نظر می کنید
این منجر به عقده ای شدن شما نخواهد شد.
دست از لباس خریدن و یا عشق به لباس برنخواهید داشت بلکه با انتخاب لباس زیبای دیگری که ” به شما بخورد” بازهم همان حس زیبایی را برای خود فراهم می کنید.
البته این مثال کاملی نبود اما انتخاب انسانها نیز چنین است احساس و منطق در کنار هم!

خاطرات و احساسات و تجربیات خوش همیشه قابل تکرار شدن و جبران هستند. احساسات بشری و عشق در یک فردی که منجر به ناکامی شما شده خلاصه نشده است. شاید شما بوده اید که طرف را زیادی برای خود بزرگ کرده اید و در ذهن خود از آن فرد شخصی ایده آل ساخته اید.

فضاها طعم های مختلفی دارند
قصد من از این حرفها “حسابگری بازار منشانه” نیست. اگر شکست خورده اید باز هم شروع کنید اما تجربیات و حافظه تاریخی خود را بکار اندازید.

باید بدانید چه چیزهایی برای شما لازم است و چه چیزهایی باید داشته باشید نه هرچه که دل به شما میگوید بپذیرید و بعد از هزینه و تاوان بسیار طرف مقابل را به “بی صفتی” متهم کنید بلکه بپذیرید که این فقط انتخاب شما بوده است.

انسان در هر حالتی حتی اگر همه چیز هم فراهم باشد باز احساس کمبود می کند ؛ واقع بین تر باشید و از افسانه های عشقی دوری کنید عشق ساختنی است نه نازل شدنی ازلی و ابدی نیست بلکه ساختنی و حفظ کردنی است.

از دنیاهای فانتزی فیلم ها خارج شوید وظایف خود را یاد بگیرید و اول و اخر زندگی خود را لجبازانه در بود و نبود یک انسان درک نکنید به خود بیایید و تکیه گاه بیابید نه یک رفیق خوشگذرانی دوران دانشگاه.
بلوغ عاطفی را در خود ایجاد کنید عمیق باشید و منتظر یک ناجی نباشید برای نجات شما شاید کسی بتواند پشتوانه ی عاطفی و دلتنگی شما شود اما کسی عاشق یک انسان ضعیف نمیشود.

سخن اخر اینکه با تمام این حرفها ، سنگینی وزنه احساس و منطق باید بر احساس و دل باشد زیرا عشق انگیزه ای به انسان می دهد که بتواند غیر ممکن ها را ممکن کند.

 

عضو کانال تلگرام آنام شوید

نظر شما چیست؟ برای هر چه پربارتر شدن مطالب نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما در این باره چه فکر می کنید؟

لینک کوتاه: http://goo.gl/Ex4TQw

 

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *