۱۳۹۷/۰۷/۲۷

آخرین اخبار

فیلم «آنها» نخستین فیلم بلند “آناهیتا قزوینی‌زاده” در جشنواره کن ۲۰۱۷

title:"فیلم «آنها» نخستین فیلم بلند "آناهیتا قزوینی‌زاده" در جشنواره کن 2017" -http://anamnews.com/" alt:"نمایی از فیلم آنها"

 

 

فیلم «آنها» نخستین فیلم بلند “آناهیتا قزوینی‌زاده” در جشنواره کن ۲۰۱۷

 

آنام: پس از شرکت با فیلم “سوزن” در بخش “سینه فونداسیون” کن ۲۰۱۳ که به فیلم‌های پایان تحصیلی دانشجویان مدارس سینمائی جهان اختصاص دارد، “آناهیتا قزوینی‌زاده” کارگردان جوان ایرانی، افزایش رتبه یافت و فیلم بلندش “آنها” در بخش “نمایش ویژه” که از بخش‌های مهم فستیوال کن است نشان داده شد.

در این فیلم این کارگردان جوان، گرچه می خواهد مسئله تراجنسی و یافتن هویت جنسی جوانان را از ورای “جی” شخصیت متعلق به یک خانواده بی‌ثبات به تصویر بکشد، اما فیلم در داستان خواهر او، نامزد ایرانی‌اش و چلو کباب و میهمانی خانوادگی ایرانیان غرق می شود و بیننده کمتر تنش درونی نوجوان را که نمی‌داند خود را دختر بداند و یا پسر دنبال می کند.

title:"فیلم «آنها» نخستین فیلم بلند "آناهیتا قزوینی‌زاده" در جشنواره کن 2017" -http://anamnews.com/" alt:"نمایی از فیلم آنها"
عکس: Imdb

از سوی دیگر فیلم دیالوگ‌های بی اهمیت بسیار دارد و شخصیت خواهر که بٌعد چندانی ندارد و انرژی ویژه‌ای هم از او نمی‌تراود، بیش از حد برجسته شده است.
“آناهیتا قزوینی‌زاده” در این فیلم به طبیعت توجه خاصی کرده شخصیت اصلی اش را به موازت گل ها و گیاهانی قرار می دهد که در گلخانه رشد می کنند و یا در کنار طبیعت پردرخت و کمی ترسناک راه آینده خود را مجسم می نماید.

گفتنی است که آناهیتا قزوینی زاده ، با فیلم “سوزن”، نخستین جایزه بخش “سینه فونداسیون” را در سال ۲۰۱۳ از دست “جین کمپیون” رئیس هیأت داوران فیلم‌های کوتاه و سینه فونداسیون گرفت. هم اعضای هیأت داوران به انفاق به آن فیلم رأی مثبت داده بودند.
این فیلم که از روابط مادر وفرزند صحبت می کرد، به خوبی این روابط را از دید دختر ده-دوازده ساله ای می شکافت که می خواهد گوشش را سوراخ کند اما مادر وسواسی او لحظات را برایش دشوار می سازد. هیآت دواران در توجیه این جایزه، بلوغ کارگردان را در به سرانجام رساندن موضوع مطرح نمودند.

بیشتر بدانید:

نقد فیلم «آنها» (They) آناهیتا قزوینى‌زاده کارگردان جوان ایرانى

 

 

منبع

لینک کوتاه: https://goo.gl/iwgf48

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *