۱۳۹۷/۰۸/۲۵

آخرین اخبار

فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی در نمایی از فیلم خشکسالی و دروغ"

فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده

 

آنام: داستان خشکسالی و دروغ بر تأثیر دروغ در روابط بین افراد در خانواده تأکید دارد.

اکثر کنش‌های داستان بین زوج شخصیت‌ها اتفاق می‌افتد: آرش و آلا، امید و میترا، امید و آرش، آرش و میترا.

اما اولین و آخرین کنش روابط را از حوزهٔ ارتباط خصوصی افراد به ارتباط خانوادگی و بصورت عام‌تر به روابط اجتماعی تعمیم می‌دهند.

هر کدام از این کنش‌ها از رویدادهای ساده‌ای مانند خر و پف کردن، غذا درست کردن و… شروع می‌شود و به صورتی واقع‌گرایانه به بحران می‌رسد.

این فرایند در رابطهٔ میان شخصیت‌ها تکرار می‌شود تا این که عمق پیدا کرده و به فاجعه ختم شود.

ساده‌بودن شروع این کنش‌ها به همزادپنداری مخاطب با شخصیت‌ها بسیار کمک می‌کند. البته رگه‌های طنز داستان در دل تراژدی نیز تأثیر بسزایی بر موفقیت و ارتباط مخاطب با آن دارد.

 

موضوع فیلم خشکسالی و دروغ: 

شاید بتوان مضمون فیلم خشکسالی و دروغ را پرداختن به روان شخصتی ها دانست و مضوع فیلم همان چالش ها و سوء تفاهم های رایج در مراودات انسانی که به خوبی در متن پرداخت شده است.

یعقوبی در خشکسالی و دروغ به جای پرداختن به قصه‌ای خطی و مطرح کردن تم مورد نظر خود در ساختاری کلیشه‌ای، شخصیت‌ها را روانشناسی می‌کند.

به همین دلیل با اینکه آدم‌های نمایش او ظاهراً گاهی گفتگوهای بی‌هدفی را دنبال می‌کنند ولی با هوشمندی به سراغ برخی انگیزه‌ها و دلایل ناگفته در متن می‌روند.

 

جشن تولد امید است. امید و همسر‌ش آلا به همراه آرش برادر آلا در مهمانی حضور دارند. میترا همسر قبلی امید به او زنگ می‎‌زند و می‌گوید به کمک امید احتیاج دارد. امید با میترا قرارملاقات می‌گذارد و این آغاز ماجراست…

نخستین ساخته پدرام علیزاده کارگردان خشکسالی و یک کمدی تجاری به نام “آخرین سرقت بود”

 

پدرام علیزاده
محمد یعقوبی
محمدرضا گلزار، پگاه آهنگرانی، آیدا کیخایی، علی سرابی،خاطره اسدی، مارال بنی آدم، سمانه اسماعیلی، بانو کیخایی، آیلین کیخایی، تینو صالحی، افشین اخلاقی، صدف فانی
تصاویر فیلم خشکسالی و دروغ:

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'محمدرضا گلزار و پگاه آهنگرانی در نمایی از فیلم خشکسالی و دروغ"

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'نمایی از فیلم خشکسالی و دروغ"title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" ' نمایی از فیلم خشکسالی و دروغ"

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'پگاه آهنگرانی در نمایی از فیلم خشکسالی و دروغ"

 پوستر فیلم خشکسالی و دروغ: 

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'پوستر فیلم خشکسالی و دروغ"

و اما درباره نمایش خشکسالی و دروغ

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'پوستر نمابش خشکسالی و دروغ"

 

پوستر نمایش خشکسالی و دروغ – ۱۳۹۰

خشکسالی و دروغ نمایشی از محمد یعقوبی است که تاکنون سه بار در تئاتر شهر (شهریور ۸۸) و تماشاخانه ایرانشهر (آذر و دی ۹۰) و در فرهنگ‌سرای نیاوران (فروردین تا خرداد ۱۳۹۳) بر روی صحنه رفته‌است.

نمایش خشکسالی و دروغ در بخش چشم‌انداز بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر و همچنین در جشنواره «شب‌های سفید» آلمان در شهر مولهایم نیز اجرا شده‌است.

نخستین اجرای این نمایش بدون پوستر و بروشور آغاز شد.

موسیقی این نمایش را در هر دو اجرا بهرنگ بقایی ساخته‌است.

مدیر تولید این نمایش را محمد قدس و دستیار کارگردان محمد قدس و ساقی عطایی به عهده داشته اند.

این نمایش در اجرای سال ۱۳۸۸ بهعباس جوانمرد و در اجرای سال ۱۳۹۰ به حمید سمندریان تقدیم شد.

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" 'پوستر نمابش خشکسالی و دروغ"

اجرای دوم این نمایش پنج‌شنبه ۲۴ آذر پس از ۳ هفته اجرا توقیف شد ولی پس از اعمال تغییرات گسترده توسط یعقوبی اجرای آن ۲ دی از سر گرفته‌شد.

در سال ۱۳۹۱، نسخهٔ دی‌وی‌دی اجرای سال ۱۳۹۰ این نمایش نیز توسط تماشاخانه ایرانشهر عرضه‌شده‌است.

این نمایش سومین بار از فروردین تا پایان خرداد ۱۳۹۳ در فرهنگ‌سرای نیاوران به‌کارگردانی محمد یعقوبی به روی صحنه رفت و هم‌چون اجراهای قبلی با استقبال پرشور مردم روبه‌رو شد.

هم‌چنین در فروردین ماه همین سال در جشن‌واره تئاتر آدانا در ترکیه و در خرداد ماه در استکهلم (سوئد) توسط همین گروه به‌روی صحنه رفت.

این نمایش در زمستان سال ۱۳۹۳ در سه شهر کانادا به روی صحنه رفت و با استقبال فراوان روبه‌رو شد: ۲۸ فوریه ۲۰۱۵ در مونترال (یک اجرا)، ۸ مارچ در ونکور (دو اجرا) و ۱۳ مارچ در تورنتو (دو اجرا).

 

 

title:"فیلم خشکسالی و دروغ از پدرام علیزاده-http://anamnews.com/ " alt:" نمایشنامه خشکسالی و دروغ نوشته محمد یعقوبی"

 

لینک کوتاه:  https://goo.gl/ADSf4H

نوشته‌های مرتبط

2 نظر

  1. کیانوش

    بیشتر یک نمایش رادیویی بود تا فیلم سینمایی . میشد با چشم بسته هم متوجه روند فیلم شد.
    گاهی وقت ها لازمه که فیلم بد هم دید.

    پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *