۱۳۹۷/۰۸/۰۱

آخرین اخبار

نگاهی به مستند جدید نت‌ فلیکس”Five Came Back”

title:"نگاهی به مستند جدید نت‌ فلیکس"Five Came Back" "-http://anamnews.com/" alt: "نمایی از مستند "
عکس: nytimes

نگاهی به مستند جدید نت‌ فلیکس”Five Came Back”

آنام: شبکه نت‌ فلیکس اولین تریلر مستند جدید خود با نام Five Came Back” را منتشر کرد. این مستند داستان پنج کارگردان آمریکایی را روایت می‌کند که کار و حرفه خود را رها می‌کنند تا عازم جبهه‌های نبرد در جنگ جهانی دوم شوند. این پنج کارگردان پس از بازگشت به کشور و خانه دوباره به ساخت فیلم مشغول شدند. این مستند سریالی براساس کتابی با نام Five Came Back: A Story of Hollywood and the Second World War اثر مارک هریس، تولید و ساخته شده است.

این مستند داستان پنج کارگردانی آمریکایی به نام‌های جان فورد (کارگردان فیلم Stagecoach)، ویلیام وایلر (کارگردان فیلم Ben-Hur)، جان هیوستون (کارگردان فیلم The Maltese Falcon)، فرانک کاپرا (کارگردان فیلم It’s A Wonderful Life) و جورج استیونز (کارگردان فیلم A Place in the Sun) را روایت می‌کند. داستان این پنج کارگردان توسط پنج کارگردان و نویسنده برجسته دیگر هالیوود به نام‌های استیون اسپیلبرگ، فرانسیس فورد کاپولا، گیرمو دل تورو، پل گرینگرس و لارنس کاسدان بررسی و توضیح داده می‌شوند و دیدگاه خود را در این رابطه به اشتراک می‌گذارند. مریل استریپ نیز به عنوان گوینده و راوی در این مستند حضور دارند. مستند Five Came Back در سه قسمت تولید شده است.

اسپیلبرگ در رابطه با مستند Five Came Back گفت:

این مستند روزهای اولیه سینما که در سکوت و خاموشی بود، نشان می‌دهد. در اوایل جنگ جهانی دوم هالیوود متوجه شد که سینما ابزار یا سلاح بسیار قدرتمندی برای ایجاد تغییرات است.

کاپولا در ادامه گفت:

سینما در خالص‌ترین شکل خود می‌تواند در جهت تبلیغات قرار داده شود. هیتلر و وزیر تبلیغات او که یوزف گوبلس نام داشت، قدرت سینما را درک کردند و از آن برای جذب و پیروی جمعیت زیادی از مردم از تفکر و اعتقاد آن‌ها، استفاده کردند.

کارگردانی مستند Five Came Back بر عهده لوران بوزرو بوده است . او بیشتر برای ساخت مستند پشت صحنه فیلم‌های بزرگی چون پارک ژوراسیک (Jurassic Park) و تایتانیک (Titanic) شناخته شده است.

 

title:"نگاهی به مستند جدید نت‌ فلیکس"Five Came Back" "-http://anamnews.com/" alt: "پوستر مستند نت فیلکس"
عکس: NET FILIX

منبع: زومجی

لینک کوتاه: https://goo.gl/ACVsUZ

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *