۱۳۹۷/۰۷/۲۷

آخرین اخبار

با این نکات کلیدی زن‌ها را بهتر درک کنید و زندگی شادتری داشته باشید

alt:"با این نکات کلیدی زن‌ها را بهتر درک کنید و زندگی شادتری داشته باشید-http://anamnews.com" title:"با این نکات کلیدی زن‌ها را بهتر درک کنید و زندگی شادتری داشته باشید_http://anamnews.com"
عکس: tripeord

 

با این نکات کلیدی زن‌ها را بهتر درک کنید و زندگی شادتری داشته باشید

 

آنام: تاکنون مطالب متعددی درباره تفاوت‌های میان زنان و مردان در حوزه‌های مختلف نوشته‌ایم. بدیهی است که این دو جنس با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند و برای ایجاد یک ارتباط موثر بین زن‌ها و مردها، نیاز به شناسایی این تفاوت‌های بنیادین است. در این مطلب ۶ نکته کلیدی را در درک بهتر زنان با شما درمیان می‌گذاریم.

۱- درک کنید که زنان دوست دارند احساس کنند همیشه در ارتباط‌ با شما هستند. زنان دوست دارند مطمئن شوند که رابطه‌شان در یک بستر و قالب مستحکم بنا شده است. پس از یک دوره ندیدن یکدیگر (حتی یک روز)، به محضی که می‌توانید ارتباط نزدیک را دوباره برقرار کنید. پس از این کار، همه چیز به جریان عادی خود بازمی‌گردد. این امر به این معنی نیست که شما باید تمام نیازهای خود را فراموش کنید یا به تاخیر بیاندازید. برای مثال، اگر پس از یک روز پرمشغله کاری شما خسته به خانه بازگردید و همسرتان بخواهد با شما حرف بزند، خوب است که این جمله را بگویید: «از این‌که الان کنارتم خیلی خوش‌حالم. دلم برات تنگ شده بود و دوست دارم بدونم روزت رو چجوری گذروندی. خیلی دوست دارم باهات حرف بزنم اما الان واقعا خسته‌ام. باید یه کم استراحت کنم تا سرحال شم. می‌شه یه ربع دیگه با هم حرف بزنیم؟».

۲- برای حل مشکلات وسط ماجرا نپرید. اگر مطمئن نیستید که همسر شما در یک لحظه خاص از رابطه به چه چیزی نیاز دارد، خوب است که آن را از او بپرسید، مثل این جمله: «به نظر میاد واقعا از چیزی ناراحتی. دوست داری با هم راجع بهش صحبت کنیم یا توضیحش بدی تا من بتونم کمکت کنم؟».

۳- اگر همسرتان به شما بی‌توجهی می‌کند، سعی کنید او را درک کنید. به‌ جای این‌که بی‌توجهی او را با رفتارهای خود جبران کنید، سعی کنید دلایل این مشکل را جست‌وجو کنید. سعی کنید کمی در رفتارها و اتفاقات جست‌وجو کنید تا شاید بتوانید دلیل ماجراها را درک کنید. در نهایت تلاش کنید با صبر و البته گفت‌وگوی سازنده این مشکل را برطرف کنید.

۴- در مورد میزان کاری که همسر شما انجام می‌دهد فکر کنید. آیا او همیشه خسته است؟ اگر همسر شما در بیرون از خانه کار می‌کند، شما چقدر خود را در مورد پخت‌وپز، خرید، تمیزکاری، شستن لباس‌ها، فرزندان و … مسئول می‌دانید؟ قدیم‌ترها کارتونی پخش می‌شد با نام «زنان چه می‌خواهند؟». در آن زنی نشان داده می‌شد که در حال جارو برقی زدن بود و بالای سر او ابری باز می‌شد که مردی را در حال جارو برقی زدن نشان می‌داد. با همسر خود صحبت کنید تا بفهمید چه کارهایی می‌توانید برای کم‌ کردن بار مسئولیت‌های او در زندگی انجام دهید.

۵- اجازه دهید همسر شما ترس‌هایش را فریاد بزند و از او در تلاش‌هایش در مواجهه با شرایط دشوار حمایت کنید. زنان در یک رابط مهم و عمیق، احساس قدرت می‌کنند. روش مراقبت شما از همسرتان به او در دست‌یابی به اهدافش کمک شایانی می‌کند. او خیلی دوست ندارد با او در مورد ترس‌هایش صحبت کنید یا مشکلاتش را حل کنید؛ چیزی که او می‌خواهد شنیدن حرف‌هایش و درک کردن آن‌هاست.

۶- درک کنید که ارتباط دو نفره یک فرایند است. به مشکلات موجود در ارتباط خود با همسرتان به‌عنوان دعوتی برای ادامه دادن گفت‌وگو و شنیدن یکدیگر نگاه کنید و در نهایت با این روش ارتباط شما بهبود می‌یابد. شما و همسرتان ممکن است به شیوه‌های مختلفی با هم ارتباط برقرار کنید، اما این تفاوت به این معنا نیست که نتوانید به طور مدام در درک خواسته‌های یکدیگر پیشرفت کنید.

 

لینک کوتاه: https://goo.gl/s3TgBb

منبع: psychologytoday

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *