۱۳۹۷/۰۷/۲۸

آخرین اخبار

هرچه بیشتر کار کنید، بیشتر عمر خواهید کرد

title:"هرچه بیشتر کار کنید، بیشتر عمر خواهید کرد-anamnews.com"alt:"هرچه بیشتر کار کنید، بیشتر عمر خواهید کرد- anamnews.com"

هرچه بیشتر کار کنید، بیشتر عمر خواهید کرد

 

آنام: نتایج تحقیق جدیدی که در دانشگاه Oregon State University انجام شده است نشان می‌دهد که کار کردن پس از سن بازنشستگی می‌تواند موجب افزایش طول عمر افراد شود.

 

Health and Retirement Study یک مطالعه طولانی مدت است که توسط دانشگاه میشیگان درباره شهروندان آمریکایی با میانگین سنی بالاتر از ۵۰ سال انجام می‌شود. در این مطالعه به طور میانگین هر دو سال یکبار با بیش از بیست هزار نفر در حوزه‌های مختلفی از جمله خدمات درمانی، مسکن، حقوق بازنشستگی، اشتغال، ناتوانی و دارایی مصاحبه انجام می‌شود.

 

در این تحقیق جدید از داده‌های ارایه شده توسط مطالعه Health and Retirement Study به مدت ۱۸ سال بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۰ استفاده شد. تحلیل این داده‌ها نشان داد افرادی که پس از سن بازنشستگی سنتی، یعنی ۶۵ سال، همچنان به کار کردن ادامه می‌دهند، عمر طولانی‌تری دارند.

 

به گفته Chenkai Wu، نویسنده ارشد این تحقیق و دانشجوی دکترا در دانشگاه Public Health and Human Sciences، نمی‌توان نتایج این بررسی را به تمامی افراد تعمیم داد، اما کار کردن برای افراد مزایای اقتصادی و اجتماعی بسیار زیادی به همراه دارد که می‌تواند بر طول عمر آنها تاثیر گذار باشد.

 

آن دسته از افرادی که یک سال پس از سن بازنشستگی همچنان به کار کردن ادامه می‌دهند، ۱۱ درصد ریسک مرگ و میر کمتری دارند.

 

از سوی دیگر، آن دسته از افرادی که از سلامت بدنی کافی برخوردار نیستند و پس از سن ۶۵ سالگی مدت زمان اندکی به کار کردن ادامه می‌دهند، ۹ درصد ریسک مرگ و میر کمتری دارند. این تفاوت اندک هم نشان می‌دهد افراد سالمی که بیشتر کار می‌کنند، از ذهن و بدن فعال تری برخوردار هستند. در هر حال کار کردن پس از سن بازنشستگی، چه برای افراد سالم و چه برای افراد بیمار، مفید است و طول عمر را افزایش می دهد.

این محققان اکنون مشغول تحقیق درباره رابطه کار بیشتر با طول عمر بیشتر و سلامت هستند.

محققان معتقدند افرادی که پس از سن ۶۵ سالگی هم چنان به کار کردن ادامه می‌دهند، بیشتر عمر خواهند کرد.

 

منبع: تک شات

 

لینک کوتاه:

http://goo.gl/hRWDGR

 

 عضو کانال تلگرام آنام شوید

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *