۱۳۹۷/۰۸/۲۶

آخرین اخبار

پدر و مرد از لحاظ علمی چه تفاوت هایی دارند

title:"تفاوت علمی مردان و پدران - http://anamnews.com/"alt:"تفاوت علمی مردان و پدران -http://anamnews.com/ "

 

پدر و مرد از لحاظ علمی چه تفاوت هایی دارند

 

آنام:  پدر شدن مردان را تغییر می دهد. همه ما به نوبه خود می توانیم مثال های بارزی را برای اثبات این ادعا بیابیم. به نظر می آید تحقیقات انجام شده گواه از این دارد که تغییرات قابل ثبت در مغز مردان به وقوع می پیوندد. از قدیمی ترین آنها یادداشت علمی است که نشان می دهد بافت های عصبی جدیدی در مغز موش های تازه پدر شده ایجاد می شوند که باعث می شود موش های فوق، تردد بیشتری در اطراف لانه فرزندان شان داشته باشند.

بی شک نادانسته های زیادی در این زمینه وجود دارد. دانشمندان با کنجکاوی تمام در جستجوی راه هایی هستند که دریابند چه اتفاقی در شخصیت مردان می افتد. اجازه دهید مروری داشته باشیم بر چند تحقیق علمی که سعی کرده اند برای تفاوت فیزیکی بین مردان و پدران شواهدی پیدا کنند.

دود از کنده بلند می شود

گزارشی که توسط اکادمی ملی دانش به چاپ رسیده است حکایت از آن دارد که پدران مسن بالای ۳۰ سال، فرزندان شان از طول عمر بیشتری برخوردار خواهند بود. در تحقیق فوق ذکر شده است که « تلومرس» که تکه پایانی کروموزوم را در بر می گیرد و نقش جلوگیری از اضمحلال سلول را بر عهده دارد در فرزندانی که از پدر بالای ۳۰ سال تکوین یافته اند طولانی تر است

فداکاری مردانه

اغلب پدران می پذیرند که با آمدن فرزند، قرار است از خودگذشتگی به خرج دهند ولی گاهی اوقات ایثار فوق بدون کنترل آگاهانه ما صورت می گیرد. مثل وقتی که بفهمیم مقدار هورمون تستوسترون « پدران» کاهش خواهد یافت. مطالعات انجام شده بر روی ۶۰۰ مرد فیلیپینی بازگو کننده این امر است که طبیعت با کم کردن هورمون « تستوسترون» به مردان کمک می کند تا احساسات و رفتار محبت آمیزتری از خود بروز دهند. به عبارتی، تقلیل هورمون های شیمیایی بدن مردان را آماده می کند که پدر شوند.

پدران سالم تر می شوند

به نظر می آید پدر شدن فقط از خودگذشتگی نیست و مزایایی هم دارد. برای مثال ثابت کرده است که مردان صاحب فرزند از سلامت بیشتری برخوردار خواهند بود. در این بررسی عنوان شده است که مردان بدون فرزند شانس ابتلا به بیماری های قلبی شان بیشتر است. هر چند نشانه های بسیار دقیق علمی در این گزارش جمع آوری نشده است ولی بررسی سلامت ۱۳۸ هزار مرد در جمع بندی عمومی نشان داده است که درصد بیماری های مربوط به قلب در پدران کمتر است.

تو دیگر چه بابایی هستی؟

ناگفته نماند که تقریبا در همین دوران، تحقیق دیگری در مجله « لنسنت» منتشر شده است که بر عکس گزارش قبلی، گواهی می دهد فرزندانی که تنوع ژن « ایگرک» پدر را به ارث می برند ۵۰ درصد بیشتر از سایر فرزندان در معرض ابتلا به بیماری های قلبی هستند.

بیخود نیست لطیف شدی؟

در تحقیقات جمع اوری شده توسط دانشگاه ایالت اورگونِ امریکا، این نتیجه گیری حاصل شد که پدران زیر ۳۰ سال کمتر مشروب می نوشند، کمتر سیگار می کشند و از همه مهمتر درصد آمار خلاف در آنها کمتر از مردان بدون فرزند است. مدیر تیم بررسی دانشگاه فوق می گوید: « تحقیق ما نشان می دهد پدر شدن تحولی است که تاثیر اساسی آن، حتی بر مردانی که خطر ارتکاب جرائم شان بالاست نیز مشهود است».

 

 

 

منبع: marderooz

 

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *