۱۳۹۷/۰۸/۲۶

آخرین اخبار

پویا نادری دانشجوی ایرانی برنده مسابقه بین‌المللی”چند زبان، یک جهان”

title:"پویا نادری دانشجوی ایرانی برنده مسابقه بین‌المللی"چند زبان، یک جهان"-http://anamnews.com/" alt:"پویا نادری"

پویا نادری دانشجوی ایرانی برنده مسابقه بین‌المللی”چند زبان، یک جهان”

آنام: پویا نادری، دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک به عنوان یکی از ۶۰ دانشجوی برنده مسابقه بین‌المللی مقاله‌نویسی”چند زبان، یک جهان” از طرف موسسه خدمات آموزشی ای.ال.اس معرفی شد.

به گزارش آنا، موسسه خدمات آموزشی ای.ال.اس پویا نادری، دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک، را به عنوان یکی از ۶۰ دانشجوی برنده مسابقه بین‌المللی مقاله‌نویسی “چند زبان، یک جهان” ۲۰۱۶ معرفی کرد.

نادری در مورد مقوله چند زبان یک جهان گفت:

“من به طور خاص در مقاله ام به این اشاره کرده بودم که ما برای نزدیک تر کردن ملت ها به همدیگه بهتره که زبان های مختلف و یاد بگیریم چون دری باز می شه به فرهنگ اون کشورها. و جهانی سازی با دونستن فقط  انگلیسی میسر نمیشه و اگر ما بخواهیم تمرکز کنیم روی انگلیسی زبان و فرهنگ های دیگه از بین می رن پس بهتره که تفاوت ها رو ببینیم بجای اینکه شباهت ها رو ببینیم. تفاوت ها رو ببینیم و بهشون احترام بذاریم و بدونیم که وجود دارن نه اینکه بخواهیم همه رو یکسان کنیم.”

title:"پویا نادری دانشجوی ایرانی برنده مسابقه بین‌المللی"چند زبان، یک جهان"-http://anamnews.com/" alt:"ای ال اس"

برنده این مسابقه از میان ۳۶۰۰ رقابت‌کننده از ۱۳۰ کشور جهان انتخاب شدند. جایزه این مسابقه سفر به نیویورک و حضور در مجمع جهانی سازمان ملل و شرکت در گردهمایی های  مرتبت با موضوع مسابقه بدون بود.

 آنها می‌توانستند در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی و برنامه‌هایی برای اقدام مرتبط با دستور کار ۲۰۳۰ سازمان ملل متحد درباره توسعه پایدار ارائه کنند.

اما پویا نادری با طولانی شدن مراحل صدور ویزای آمریکا نتوانست در سازمان ملل حضور پیدا کند. و تنها به ارسال یک ویدئو به سازمان ملل بسنده کرد.

مسابقه “چند زبان، یک جهان” دانشجویان سراسر جهان را به چالش نگارش مقاله‌ای در زمینه بررسی شهروندی جهانی، درک فرهنگی و نقش توانایی چند زبانی در پرورش آن دو دعوت می‌کند. امسال سومین سال برگزاری این مسابقه از سوی خدمات آموزشی ای.ال.اس و مرکز ارتباطات علمی سازمان ملل متحد بود که در مرحله نخست ۹هزار نفر از ۱۶۵ کشور در آن شرکت کردند.

نادری با تسلط به زبان‌های فارسی، انگلیسی، فرانسه و کمی اسپانیایی مقاله خود را به زبان فرانسه به رشته تحریر درآورده است. او در مقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک، به ویژه در زمینه “همرفت در محیط‌های متخلخل” در فرانسه تحصیل می‌کند و به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی قادر است تأثیر مستقیم چند زبانی را در زندگی خود مشاهده کند. توانایی‌های زبانی به درک بهتر او نسبت به فرهنگ افراد هنگام تعامل و کار مداوم با ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف شده. نادری قصد دارد شرکتی برای ایجاد فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیلان جوان تاسیس کند.

لینک کوتاه: https://goo.gl/m3pqXo

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *