۱۳۹۷/۰۷/۲۹

آخرین اخبار

چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین

۳۱۰۶

چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین

 

آنام- پریسا فرزاد: این اثر کلی نتیجه تجربه های متحول کننده فضانوردان هنگام مشاهده زمین از فضا و محل زندگی انسان ها و تاثیراتی که آن ها بر زمین دارند است
چشم اندازی جدید توسط Benjamin Grant (بنجامین گرانت) نمایش زیبایی و شکنندگی سیاره ما و منابع طبیعی آن است.

 
alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"دشت لاله ها در شهر لایز در هلند"

هر ساله دشت لاله ها در شهر لایز در هلند در ماه مارچ شکوفه میکنند و درماه اوریل شکوفه ها به اوج زیبایی خودشان می رسند.هلند سالیانه ۴٫۳ بیلیون پیاز گل لاله تولید می کند که ۵۳% آن(۲٫۳ بیلیون ) برای رویش گل لاله درنظرگرقته میشود. ۱٫۳ بیلیون آن به صورت شاخه گل درهلند فروخته میشود و باقی آن صادر میشود.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"بیشه درختان زیتون در تپه های شهر کوردوبا در اسپانیا"
بیشه درختان زیتون سرتاسر تپه های شهر کوردوبا در اسپانیا رامی پوشاند. تقریبا ۹۰% زیتون های برداشت شده برای روغن گیری و ۱۰% باقی مانده برای مصرف خوراکی صرف میشود. با افزایش دما و تغییرات فوق العاده آب و هوایی در این مناطق رشد، زیتون هایی که در ارتفاعات بالا و یا در سراشیبی ها رشد میکنند احتمالا کمترآسیب میبینند ولی درختان بیشه هایی که در مناطق کم ارتفاع، یا دشت ها قرار دارند، ممکن است کاملا غیر قابل برداشت شوند.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House
alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"معدن اورانیوم آرلیت که در منطقه آرلیت در نیجر"
معدن اورانیوم آرلیت که در منطقه آرلیت در نیجر واقع شده است. تولید برق هسته ای ، و همچنین برنامه سلاح های هسته ای فرانسه، هر دو وابسته به استخراج سالانه بیش از ۳۴۰۰ تن اورانیوم از این معادن می باشد.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"ترمینال زغال سنگ در بندر Qinhuangdao چین"
ترمینال زغال سنگ در بندر Qinhuangdao چین بزرگترین مرکز حمل و نقل زغال سنگ چین است. هر ساله ، در حدود ۲۱۰میلیون تن زغال سنگ ازاین محل به نیروگاه های زغال سوز در سراسر جنوب چین منتقل می شود. در سال ۲۰۱۵، اطلاعات جدید از دولت چین افزایش سالیانه ۱۷ درصدی مصرف سوخت زغال سنگ را نشان میدهد که به معنای تولید سالیانه یک میلیارد تن کربن دی اکسید بیشتر است.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:" اردوگاه پناهندگان داداب در شمال کنیا"

Hagadera( در اینجا در سمت راست عکس دیده می شود) بزرگترین بخش از اردوگاه پناهندگان داداب در شمال کنیا وخانه ی صد هزار پناهنده است. برای مواجهه با تعداد فزاینده ای از مردم آواره سومالی که به داداب میرسند، سازمان ملل متحد در حال جابجایی مردم به یک منطقه جدید به نام LFO( اینجا در سمت چپ عکس دیده می شود) است. داداب بزرگترین اردوگاه پناهندگان در جهان با جمعیتی در حدود چهارصد هزار نفر است.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"ویلا های Marabe AL DHAFRA در ابوظبی- امارات متحده عربی"

ویلا های Marabe AL DHAFRA در ابوظبی- امارات متحده عربی، خانه ی حدود ۲۰۰۰ نفر است. این محل واقع در یکی از داغترین مناطق جهان، با رکورد بالاترین درجه حرارت ۴۹٫۲ درجه سانتی گراد (F 120.6) است.

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"کشتی های باری و تانکرها ( که برخی تا ۳۰۰۰۰۰ تن وزن دارند) بیرون از ورودی بندر سنگاپور"

کشتی های باری و تانکرها ( که برخی تا ۳۰۰۰۰۰ تن وزن دارند) بیرون از ورودی بندر سنگاپور برای ورود به آن منتظر می مانند. این مرکز دومین بندر تجاری جهان، ازنظرگنجایش و محل حمل و نقل یک پنجم از کانتینرهای باری و نیمی از ذخایرسالیانه نفت خام جهان است.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth (دالاس / فورت ورث) فرودگاه بین المللی در تگزاس- ایالات متحده"

Dallas/Fort Worth (دالاس / فورت ورث) فرودگاه بین المللی در تگزاس- ایالات متحده، با گستردگی ۷۰ کیلومتر مربع (۲۷ مایل مربع) است.این مرکز دهمین فرودگاه شلوغ در جهان از نظر رفت و امد مسافرین، سالانه بیش از ۶۴ میلیون مسافر رادرخود جای میدهد.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth منطقه Eixample در بارسلونا"

منطقه Eixample در بارسلونا- اسپانیا، با الگوی شبکه ای دقیق خود و آپارتمان هایی با حیاط مشترک شناخته می شود. این طراحی متفکرانه و رویایی اثر Cerdà Ildefons بوده است. طرح او شامل خیابان گسترده ای در تقاطع هشت ضلعی، برای دید بیشتر با افزایش نور خورشید، تهویه بهتر، و فضای بیشتری برای پارکینگ های کوتاه مدت است.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،مجموعه معابدی درکامبوج و بزرگترین اثرتاریخی مذهبی جهان است"

Angkor Wat ،مجموعه معابدی درکامبوج و بزرگترین اثرتاریخی مذهبی جهان است (ابتدا مذهب آن هندو بود وسپس به بودا تغییر یافت). این معبد در قرن دوازدهم ساخته شده. بنای این ساختمان ۸۲۰۰۰۰متر مربع است که توسط خاکریزها و جنگل هایی که به صورت هماهنگ معبدی که در مرکز آن قرار دارد را را احاطه کرده دیده میشود.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،پارک مرکزی در شهر نیویورک- ایالات متحده امریکا"

پارک مرکزی در شهر نیویورک- ایالات متحده امریکا به طول ۳۴۱ هکتاراست. یکی از نوآوری های تاثیرگذار در طراحی پارک، سیستم گردشی جداگانه برای عابران پیاده، دوچرخه سواران، اسب سواران، و اتومبیل است. این پارک شامل تعدادی زمین تنیس و بیس بال، یک زمین اسکی روی یخ، و یک استخر شنا است. همچنین به عنوان خط پایان برای مسابقات سه گانه و ماراتن در نیویورک می باشد.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،Black Rock( سنگ سیاه) نوادا-ایالات متحده"

سوزاندن انسان، رویداد سالانه ی یک هفته ای است که در بیابان Black Rock( سنگ سیاه) نوادا-ایالات متحده، برگزار می شود. سالانه بیش از ۶۵۰۰۰ شرکت کننده را به تصویرمیکشد. این رویداد به عنوان یک آزمایش در جامعه، هنر، خود بیانگری، و اصل اعتماد به نفس توصیف میشود.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،Black Rockساحل ایپانما در منطقه جنوبی ریو دو ژانیرو- برزیل "

ساحل ایپانما در منطقه جنوبی ریو دو ژانیرو- برزیل واقع شده است. شناخته شده به عنوان یکی از زیبا ترین سواحل جهان. ماسه ها توسط برج های نجات غریق به نام ‘postos” به چند بخش تقسیم میشوند.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،Black Rockحوضه رودخانه گریبن"

پس ماندها، زباله ها و مواد زائد تولیدشده از فرایند استخراج معادن هستند. پس ماندهای سنگ معدن آهن که در اینجا مشاده میکنید وقتی به حوضه رودخانه گریبن پمپ میشوند با آب ادغام شده و نوعی دوغ آب ایجاد می کنند که به اتاق های جداسازی مغناطیسی پمپ میشود تا دوباره سنگ معدن قابل استفاده از آن ها استخراج شود تا بروندهی معدن افزایش یابد.
این عکس حدود۲٫۵ کیلومترمربع از حوضه دریاچه را نشان میدهد.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

photo_2016-09-08_02-37-29

۵۶۳۶-۱

فرودگاه جنوب کالیفرنیا در ویکتور ویل-آمریکا، دارای یک قبرستان هواپیما، شامل بیش از۱۵۰هواپیما بازنشته می باشد. در دو دهه اخیر به دلیل کاهش قابل توجه تقاضا برای جامبو جت ها، به نفع هواپیماهای دوموتوره کوچک و با صرفه تر، بسیاری از هواپیما ها مانند بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس A380 بازنشسته شدند. آب وهوای خشک ویکتورویل که درحاشیه کویر موهاوی قرار دارد، سرعت زنگ زدن فلزات راکاهش میدهد وبدین ترتیب هواپیما ها میتوانند سالها برای تامین قطعات یدکی ذخیره شودند.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،Black RockNishinoshima "یک جزیره آتشفشانی واقع ۹۴۰ کیلومتری جنوب توکیو- ژاپن"

Nishinoshima یک جزیره آتشفشانی واقع ۹۴۰ کیلومتری جنوب توکیو- ژاپن است. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳، آتشفشان شروع به فوران کرد و فعالیت آن تا ماه اگوست سال ۲۰۱۵ ادامه یافت. در طول این دوره از فوران، این جزیره از ۰٫۰۶ کیلومتر مربع به ۲٫۳ کیلومتر مربع رشد یافت.
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random House

alt:"چشم انداز جدید و خیره کننده زمین از فضا به انتخاب گاردین-http://anamnews.com/ " title:"Dallas/Fort Worth Angkor Wat ،Black RockNishinoshima " تالاب شادگان در ایران"

سیستم های تخلیه دندریتی در اطراف تالاب شادگان در ایران. کلمه “دندریتیک” (درختستانی) اشاره به شباهت حوضه ها به شاخه های یک درخت دارد، واین الگو، وقتی که نهرها در طول سنگ های نسبتا مسطح و یکنواخت، و یا بر روی سطوحی که در برابر فرسایش مقاومت میکند حرکت میکند، توسعه میابد.

۳۱۰۶

 

چشم اندازی جدید توسط Benjamin Grant (بنجامین گرانت).انتشار یافته توسط Random House
عکس: شرکت DigitalGlobe / Penguin Random Hous

 

مترجم: پریسا فرزاد

منبع : The guardian

لینک کوتاه:   http://goo.gl/XL8TGV

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *