۱۳۹۷/۰۸/۰۲

آخرین اخبار

چگونه نوشتن شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

title:"چگونه نوشتن شمارا به فرد بهتری تبدیل میکند - http://anamnews.com/ alt:" نوشتن"

چگونه نوشتن شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

 

رجین وارد

 

آنام پریسا فرزاد: به عنوان یک نویسنده‌ برای من آسان است که بگویم نوشتن میتواند شما را به فرد بهتری تبدیل کند. ولی من متقاعد شده ام که نوشتن اگاهانه وحساب شده، تلاشی با ارزش برای هر فرد است، فرق نمیکند چه کسی، کجا وچرا می نویسد.

نوشتن یک تمرین جسمی و روحی است و نیازمند چیزی منحصربه فرد از نویسنده است; یعنی نویسنده باید تمایل داشته باشد چیز با ارزشی را ارائه و بیان کند. به عنوان یه استاد من به طورمداوم دانش آموزانم را تشویق میکنم تا به نوشتن به دید “تمرین” نگاه کنند. وازآنها میخواهم نویسندگی را به همان اندازه که سایر توانایی های لازم برای حرفه های تخصصی را تمرین میکنند، تمرین کنند.

مشکل من این بود که به گفته های خودم عمل نمیکردم. پس شروع به مجبورکردن خودم برای نوشتنِ حداقل سه قسمت در هفته کردم. خیلی زود متوجه شدم که در نوشتن متعهدتر, آگاه تر کرد و کنجکاو تر شده ام. (شاید بخاطر اینکه نوشتن من را ناگزیر به اعماق ذهنم برد، جایی که اکثر ما تمایلی به کاوشش نداریم).

 

نوشتن، میتواند شما را به فرد بهتری تبدیل کند.

 

سوالات کنجکاوانه از دیگران بپرسید، زیرا برای اینکه قلم در دست بگیرید ابتدا باید منابع و مطالب متنوع و جالب در دست داشته باشید. این دیدگاه که افراد باهوش به خودی خود نویسندگان خوبی هستند اشتباه است. درحقیقت نویسندگی(چه به عنوان هنر و چه به عنوان یک حرفه) یک سرمایه گذاری منحصر به فرد است. قطعا نوشتن نیاز به دانش ما درنحوه استفاده از زبان دارد. استفاده از یک مکانیسم یا شیوه مشخص برای نوشتن، ممکن است خسته کننده به نظر برسد.(به جرعت میگویم ذهن را از کار می اندازد! برای مثال دانستن نحوه نوشتن بخش هایی از یک سخنرانی که راجب تفاوت روده کوچک و بزرگ صحبت میکند!) با این حال میتواند روشی تشویقی ، برای افرایش تمرکز روی موضوعاتی که خیلی هم برای ما سرگرم کننده و جذاب نیستند باشد.

مسلما یک نویسنده باید به مرزهای مشخصی متعهد باشد تا اثر با ارزشی را انتقال دهد. بنابراین شما باید ایده هایتان را به چنگ آورید، موضوع را به روشنی بیان کنید، سپس نکات را به گونه ای مرتب کنید که به طور کافی موقعیت شما را شرح دهد. این روند برای نوشته های غیر داستانی هم مانند نوشته های داستانی جریان پیدا می کند.

درکل، داستان سرایی به معنای پاشیدن بذرِ یک طرح کلی است، قدم بعدی، با دقت روایت های داستانی را به هم بافتن و به سمت مقصد هدایت کردن، پرورش شخصیت ها و ادامه یافتن سناریو های دراماتیک است.

یک تمرین ساده نویسندگی میتواند بخشی از مغز شما را (که افکار معقول و مناسب را انسجام و اسقرار میبخشد) که به فعالیت کردن نیاز دارد تشویق کند.

در حقیقت پایبندی به اصول  اولیه ارتباط در طول  تمرین نویسندگی نشان دهنده این است که شما انگیزه بیشتری برای تمرکز روی فعالیت های روزمره پیدا کرده اید(حتی اگر فقط در مکالمات عادی و محاوره ای باشد).

به عبارت دیگر،تصور کنید چه میشود اگر مهارت نویسندگی، باعث شود شما در پرداختن به مسائل پراهمیت تر در زندگی شخصی، کاری و یا روابط خود پیشرفت کنید. چه میشد اگر همگی میتوانستیم نظرات و ایده هایمان را شفاف تر

و پیشنهاداتمان را صادقانه تر بیان کنیم.

 

بدون شک تمرین نوشتن برای خودمان به این معنی است که ما تمایل داریم در مورد خودمان چیزی یاد بگیریم.

 

اکثر هنرمندان علی رغم وجود قوانین، مایلند کارشان را با دیگران به اشتراک بگذارند، وهمراه با آن در واقع چیزی از خودشان را به اشتراک می گذارند.

این ایده اشتباه نیست، هر چند، هرکس حق دارد و باید بتواند فقط برای خودش بنویسد، طوری که در آن دستور زبان و قانون و قواعد در سایه ی کلمات و عبارات محو شوند (حتی اگر خشک و زمخت

به نظر بیاید) به نحوی که نوشته تان، تنها با شما وبرای شما طنین انداز باشد.

این تمرین مناسبی برای نوشتن نثری است که میدانید هرگز چشم هیچکس به آن نخواهد افتاد. یک نویسنده به خواننده نیاز ندارد(همانطور که یک نوازنده به مخاطب

نیاز ندارد) این طور نوشتن بیشتر افراطی است.

مطمئنا و بدون شک همه ما لایق داشتن حریم خصوصی هستیم و بدون شک تمرین نوشتن برای خودمان به این معنی است که ما تمایل داریم در مورد خودمان چیزی یاد بگیریم.

پس حتی وقتی برای مخاطبین خود نمی نویسید، نتایجی که تمرین نوشتن در پی دارد را فراموش نکنید. نوشتن را مانند سیاهرگی مجسم کنید که انرژی را به روح و مغزتان میرساند. باورهای قبلیتان را کمرنگ تر کنید و در سطوح عمیقِ چرایی، چگونگی و اینکه چه کسی هستید غوطه ور شوید.

در نقطه مقابل، به اشتراک گذاشتن یک اثر میتواند از خودخواهی فردی بکاهد. به این موضوع فکر کنید، وقتی ما تلاش میکنیم تا ایده ها، آرمان پردازی ها، احساسات یا خاطرات خودمان را شرح دهیم، درواقع درحال فاش کردن بخشی

از جزئیات زندگی شخصیمان هستیم. و چه کسی می داند در نهایت، همه این ها به چه کسی خدمت خواهد کرد.

تجربه شخصی من با هنر و حرفه نویسندگی، من را درونگراتر و مولد تر کرد. به علاوه من در تدوین ایده ها کارامدتر شدم و در ارائه پیشنهادات به دانشجویان بیشترداوطلب شدم. همچنین فوق العاده آگاه گشتم که چطور شکل کلمات و اصطلاحات کاربردی من میتواند جایگاه من را در دانشگاه، شغل و موقعیت های شخصی زندگیم مشخص کند.

بهترین قسمت کار این بود که دوره تعلیمات من به دانش آموزانم به من ثابت کرد که هر کسی می تواند ازفواید داشتن یک تعهد برای نوشتن فعال تر و بیشتر، بهره ببرد.

بنابراین من چند پیشنهاد برای ادغام این فعالیت مهم(تمرین نویسندگی) با زندگی روزانه به شما دارم.

زمان بندی را تمرین کنید. در تقویم خود، چه کاغذی چه الکترونیکی، با حروف بزرگ یادداشت کنید “بنویس”. در هر روز کاری ، بدون شکست.

برای اینکه اماده شوید تا یکجا بنشینید و فعالانه حرفه نوشتن را دنبال کنید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که این کارها را انجام داده اید.

۱٫ لیستی از موضوعات آماده کنید تا در دست داشته باشید. نقل قول های کوتاه از هنرمندان یا سرشناسان در نویسندگی تهیه کنید. (این ها به راحتی در اینترنت پیدا میشوند مثلا در سایت فوربس “۱۰۰ Best Quotes on Leadership”)

۲٫ برنامه ریزی دقیق و مشخصی برای خود تعیین کنید.

الف)زمان مشخصی برای نوشتن تنظیم کنید(معمولا ۱۵ دقیقه مناسب است)

ب) حداقل تعداد کلمات مشخص کنید که در مجموع به ۲۵۰ کلمه یا یک صفحه دو رو دست پیدا کنید.

۳٫ در نظر داشته باشید که چطور میخواهید نثر تازه خود را به اشتراک بگذارید، یا برای خود نگه دارید.

در مجموع بهترین قسمت نویسندگی این است که در نهایت هر نتیجه ای که حاصل شود متعلق به خود شما است.

نوشته ی خود را در آغوش بگیرید و با هر خطی که مینویسید به سمت بهتر شدن پیش بروید.

 

 

*رجین وارد، یک نویسنده مستقل / وبلاگ نویس و معلم خصوصی در Do My Homework Online است.

 

title:"نوشتن- http://anamnews.com/ " alt:"رجین وارد"

نوشته: رجین وارد *

ترجمه: پریسا فرزاد 

 

مطلب اختصاصی سایت آنام است. بازنشر فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

منبع: thechangeblog

 

لینک کوتاه:  http://goo.gl/M0Y0Wm

عضو کانال تلگرام آنام شوید

نظر شما چیست؟ برای هر چه پربارتر شدن مطالب نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما در این باره چه فکر می کنید؟

 

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *