۱۳۹۷/۰۸/۰۲

آخرین اخبار

کیارستمی در خواب مصنوعی است

title:"کیارستمی در خواب مصنوعی است-anamnews.com"alt:"کیارستمی در خواب مصنوعی است-anamnews.com"

کیارستمی در خواب مصنوعی است

آنام: در خبرها آمده است که عباس کیارستمی، کارگردان معروف ایرانی در خواب مصنوعی است. ظاهرا حال عمومی ایشان مناسب نیست. این کارگردان ایرانی هم‌واره در دوران فعالیت هنری‌اش برای ایران و ایرانی اعتبار کسب کرده است.

عباس کیارستمی چهار عمل جراحی سخت را پشت سر گذاشته است و آن‌طور که در خبرها آمده است هم‌اکنون در خواب مصنوعی است. این فیلم‌ساز و عکاس نام‌آور ایرانی و برنده‌ی نخل طلای کن آن‌طور که آمده است «مشکوک به بیماری سرطان روده بزرگ است»

عباس کیارستمی حق بزرگی بر گردن نه تنها سینمای ایران بل‌که فرهنگ ایران‌زمین دارد.

Kiarostami-56

عباس کیارستمی در سال ۱۳۱۹ در تهران دیده به جهان گشود. او تجربه‌ی هنری خود را با نقاشی آغاز کرد. او فارغ‌التحصیل نقاشی از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او در بسیاری از جشنواره‌های فیلم به عنوان داور حضور داشته است.

از ساخته‌های سینمایی کیارستمی می‌توان به «نان و کوچه» (۱۳۴۹)، «رنگ تفریح» (۱۳۵۱) که فیلم کوتاه ۱۱ دقیقه‌ای است، «مسافر» (۱۳۵۳)، «گزارش» (۱۳۵۶)، «خانه دوست کجاست؟» (۱۳۶۵)، «مشق شب» (۱۳۶۷)، «کلوزآپ» (۱۳۶۸)، «زندگی و دیگر هیچ» (۱۳۷۰)، «زیر درختان زیتون» (۱۳۷۳)، «طعم گیلاس» (۱۳۷۶)، «باد ما را خواهد برد» (۱۳۷۸) و بسیاری از فیلم‌های دیگر اشاره کرد.

در این ویدئو کوتاه بخشی از فیلم «خانه‌ی دوست کجاست؟» را می‌بینید که در آن دو پیرمرد در مورد شیوه‌های تربیت فرزندان سخن می‌گویند. در این بخش کوتاه شیوه‌ی قدیمی تربیت کودکان نقد می‌شود.

استفاده از کودکان به عنوان نقش اول و قهرمان داستان یکی از ویژگی‌های سینمای کیارستمی است.

ویکی پدیا

عضو کانال تلگرام آنام شوید

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *