۱۳۹۷/۰۸/۲۶

آخرین اخبار

گولن: اردوغان خود را رهبر جهان می‌داند و به خود امیرالمومنین می‌گوید

گولن: اردوغان خود را رهبر جهان می‌داند و به خود امیرالمومنین می‌گوید

title:"گولن: اردوغان خود را رهبر جهان می‌داند و به خود امیرالمومنین می‌گوید - http://anamnews.com/"alt:"گولن: اردوغان خود را رهبر جهان می‌داند و به خود امیرالمومنین می‌گوید - http://anamnews.com/"

فتح‌الله گولن می‌گوید، آنکارا دولت‌های متعددی را تحت فشار گذاشته تا جنبش وی را تروریستی بنامند و علاوه بر این با کشورهایی مثل روسیه و چین توافقنامه‌های اقتصادی به امضا رسانده تا از آنها برای فشار بر جنبش او بهره بگیرد.

به گزارش سایت النشره، فتح الله گولن، مبلغ مخالف دولت ترکیه که در آمریکا است، با رد ادعای دولت ترکیه مبنی بر دست داشتن در کودتای اخیر در این کشور تاکید کرد: آنکارا هیچ مدرک و دلیلی که بتواند با آن ادعاهای خود را ثابت کند ندارد.

گولن افزود: مسئولان ترکیه باید یک کمیته حقیقت‌یاب بین المللی برای انجام تحقیقات درباره طراحان کودتا تشکیل دهند و اگر اتهامی متوجه من شد، به تمامی تصمیمات این کمیته پایبند خواهم بود اما آنکارا نه این پیشنهاد را می‌پذیرد و نه آن را رد می‌کند.

این مبلغ در تبعید ترکیه ادامه داد:‌ رجب طیب اردوغان (رئیس جمهور ترکیه) خود را رهبر جهان می‌داند و خود را امیر المومنین می‌خواند.

گولن تاکید کرد: اردوغان از گروه اخوان المسلمین و غزه در راستای منافع شخصی خود استفاده می‌کند بدون اینکه هیچ اقدام مثبتی برای آنها انجام دهد.

وی افزود:‌ با این اقدامات مسئولان، کشور وارد تونلی مسدود شده و مردم به دنبال بازداشت‌ها، خشونت‌ها و کنترل شدید بر  نهادهای دولتی و سلب آزادی‌ها از جمله آزادی بیان مشکلات متعددی خواهند داشت.

گولن تاکید کرد: بازداشت و قتل انسان‌های بی‌گناه به زودی دامن‌گیر رئیس جمهور ترکیه خواهد شد.

وی با افشای این مطلب که از سوی کشورهای روسیه، کانادا و دیگر کشورها دعوت شده است، تاکید کرد: در صورتی که آمریکا را ترک کنم تنها به کشورم ترکیه خواهم رفت تا روزهای پایانی عمرم را در آنجا سپری کنم.

گولن ادامه داد:‌ خروجم از آمریکا هرگز بدون علت واقعی و شواهدی قانع‌کننده‌ در حکمی قضایی از یک دادگاه آمریکایی انجام نخواهد شد.

 

title:"بازیگر و کمدین معروف ترک در میان مظنونان کودتای اخیر+عکس -http://anamnews.com/ alt:" http://anamnews.com/-آتالای دیمیرچی ""
عکس: “آتالای دیمیرچی”، بازیگر و کمدین مشهور ترک

بازیگر و کمدین معروف ترک در میان مظنونان کودتای اخیر+عکس

یکی از بازیگران و کمدین‌های مشهور ترک به اتهام ارتباط با سازمان فتح‌الله گولن بازداشت شده است. وی روز شنبه به اتهام عضویت در سازمان گولنیست راهی دادگاه شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ورلد بولتن، پلیس مبارزه با تروریسم ترکیه اخیرا “آتالای دیمیرچی”، بازیگر و کمدین مشهور ترک را بازداشت کرد و روز شنبه وی را به اتهام عضویت در سازمان “تروریستی” فتح الله گولن، روحانی در تبعید ترکیه به دادگاه فرستاد.

دفتر دادستان عمومی آنکار اکنون در حال بررسی وقایع کودتای نافرجام اخیر این کشور است که طی آن دست کم ۲۳۹ تن کشته و ۲۲۰۰ تن زخمی شدند.

پلیس ترکیه اعلام کرده این کمدین پس از کودتا پیام‌هایی را با انس کانتر، بازیکن حرفه‌ای ترکیه الاصل بسکتبال و از حامیان فتح الله گولن رد و بدل کرده است.

دیمیرچی در دفاعیات خود ارسال پیام به کانتر را پذیرفت و اذعان کرد که با وی دیدار نیز داشته است وی همچنین اعتراف کرده که با گولن آشنایی دارد.

دولت ترکیه همواره اعلام می‌کند کودتای نافرجام اخیر توسط حامیان فتح‌الله گولن صورت گرفته است. گولن از دوستان قدیمی و منتقد فعلی دولت آنگاراست و از سال ۱۹۹۷ طی تبعیدی خود خواسته در آمریکا به سر می‌برد. گولن همچنین به راه اندازی کمپین از طریق نفوذ در ادارات دولتی به ویژه پلیس، ارتش و قوه قضاییه برای سرنگونی دولت آنکارا متهم است.

title:"بازیگر و کمدین معروف ترک در میان مظنونان کودتای اخیر+عکس -http://anamnews.com/ alt:" http://anamnews.com/-آتالای دیمیرچی ""
عکس: “آتالای دیمیرچی”، بازیگر و کمدین مشهور ترک

منبع: ایسنا

 

نوشته‌های مرتبط

1 نظر

 1. culos p

  Para ser sinceros, les tenemos envidia, sana naturalmente.

  Ellos siempre y en toda circunstancia muestran públicamente el deseo que uno
  tiene por el otro y hacen comentarios jocosos sobre su
  activada vida sexual.

  پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *