۱۳۹۷/۰۷/۲۷

آخرین اخبار

یاسمین مقبلی در میان ۱۲ فضانورد جدید ناسا

 

title"یاسمین مقبلی فضانورد جدید ناسا از میان بیش از ۱۸ هزار متقاضی" http://anamnews.com/" alt:"یاسمین مقبلی"

یاسمین مقبلی در میان ۱۲ فضانورد جدید ناسا

آنام: یاسمین مقبلی به عنوان فضانورد جدید ناسا انتخاب شد. ناسا اسامی ۱۲ فضانورد جدیدی را که از میان بیش از هجده هزار متقاضی انتخاب شده اند، اعلام کرد. در میان این دوازده نفر یک دختر ایرانی به نام یاسمین مقبلی نیز حضور دارد.

 

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا، از میان بیش از ۱۸ هزار متقاضی برای برنامه فضانوردی این سازمان ، دوازده مهندس، دانشمند، و خلبان را انتخاب کرده تا آنها را برای سفرهای فضایی آینده تعلیم دهد.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا به همراه چند تن از مقامات ارشد آمریکا، روز چهارشنبه در مرکز فضایی جانسون در ایالت تگزاس با این دوازده فضانورد دیدار کردند و به آنها خوشامد گفتند.

 

یاسمن مقبلی کیست

یاسمین مقبلی ۳۳ ساله، یک سرگرد سپاه تفنگداران دریایی آمریکا است که در آلمان متولد و در نیویورک بزرگ شده است. یاسمین مقبلی دختر فرشته و کامی مقبلی است که در فلوریدا زندگی می کنند. برادر او کاوه نیز مقیم پنسیلوانیا است. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه MIT در رشته مهندسی هوا-فضا دریافت کرد و مدرک کارشناسی ارشدش اش را نیز در همین رشته از مدرسه عالی نیروی دریایی آمریکا دریافت کرد.

 

مقبلی‌ فارغ‌التحصیل خلبانی نیروی هوایی آمریکا هم هست و ۱۶۰۰ساعت پرواز و ۱۵۰عملیات هوایی آموزشی را برای رسیدن به این مرحله طی کرده است.خانم مقبلی باید به‌مدت ۲سال در آموزش‌های مختلف شرکت کند پس از آن می‌توانند در ماموریت‌های مختلف، ازجمله پژوهش در ایستگاه فضایی بین‌المللی، سفر به فضا با فضاپیمای تجاری و حتی اکتشاف در اعماق فضا شرکت کند.

title"یاسمین مقبلی فضانورد جدید ناسا از میان بیش از ۱۸ هزار متقاضی" http://anamnews.com/" alt:"یاسمین مقبلی"

منبع: nasa

لینک کوتاه: https://goo.gl/XUJ5i9

نوشته‌های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *